Wychowywanie

Dobra pieluszka – jak wybrać?

Wielość firm produkujących pieluchy jednorazowe może świeżo upieczonych rodziców 0584ef25173dea5b4ee569e2224efc61przyprawić o zawrót głowy. Każdy reklamuje, że jego pieluszki są najlepsze i że to właśnie z nich powinniśmy korzystać. Odłóżmy jednak na bok slogany reklamowe i zastanówmy się jakie cechy powinna mieć dobra pieluszka.

Przede wszystkim pieluszka powinna być chłonna. Chodzi o to, żeby skóra malucha jak najkrócej była w kontakcie z moczem. Ważne jest zatem nie tylko to jak szybko pieluszka wchłonie wilgoć, ale także to, jak sucha pozostanie jej powierzchnia. Przewijając malucha nie powinniśmy czuć, że jego skóra jest wilgotna. Jeśli tak będzie to niestety szybko mogą pojawić się odparzenia

ca0a0b6d9036a410e7b2f141e0fe9973Poza tym pieluszka powinna być miękka i przyjemna w dotyku. Dzięki temu nie będzie powodować otarć w kontakcie ze skórą malucha. Poza tym powinna być także przewiewna, żeby skóra na pupie mogła swobodnie oddychać.

Dodatkowym istotnym elementem, który wpływa na komfort użytkowania pieluszki będą zabezpieczenia przed wypadnięciem zawartości. Konieczne są więc gumki i falbanki zabezpieczające po bokach, żeby zawartość, zwłaszcza ta „grubsza”, nie wydostała się na zewnątrz.

Kolejną ważną sprawą, na którą powinniśmy zwrócić 5283571501201998bcdea13211baff24uwagę jest rozmiar pieluszki. Pielucha nie powinna być ani za mała, ani za duża. Za mała będzie powodować dyskomfort w trakcie noszenia, a zbyt duża spowoduje, że siku i kupa zamiast wewnątrz pieluchy to wyląduje poza nią. Nie bez znaczenia jest także wygodne zapięcie. Powinno dać się regulować, żeby dopasować rozmiar pieluszki w pasie do rozmiaru malucha. Dzięki temu nic nie będzie uciskać naszego malucha. Oczywiście maluch rośnie, dlatego mimo ogromnych promocji nie powinniśmy robić dużych zapasów pieluch w jednym rozmiarze, zwłaszcza tych najmniejszych.

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe informacje trudno jednoznacznie stwierdzić, które pieluchy są najlepsze. Każdy będzie miał inne upodobania, a decyzję trzeba będzie podjąć po prostu wypróbowując pieluchy różnych firm.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powered by: Wordpress