Karmienie

Jak wybrać odpowiedni laktator?

Ogromny wybór laktatorów sprawia, że niemal każda mama stając przed wyborem tego urządzenia zastanawia się jak dokonać a2odpowiedniego wyboru. Postaramy się wskazać cechy, na które trzeba szczególnie zwrócić uwagę, żeby być zadowolonym z zakupu.

 

Jak wybrać odpowiedni laktator? Przede wszystkim trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie jak często mamy w planie korzystać z laktatora. Jeśli ma on być używany wyłącznie w sytuacjach awaryjnych, to wówczas wystarczy zakupić laktator ręczny. Jeśli jednak mamy w planie odciągać mleko kilka razy dziennie, to wtedy zdecydowanie lepiej będzie wybrać laktator elektryczny. Przy tym wyborze warto zwrócić uwagę jak jest zasilany. Jeśli konieczne jest podłączenie bezpośrednio do gniazdka, to taki zakup może się nie sprawdzić, gdy chcemy odciągać mleko w pracy. Wówczas lepiej wybrać taki zasilany bateriami. Wybierając laktator elektryczny warto także sprawdzić jego głośność, gdyż niektóre w trakcie pracy wytwarzają naprawdę sporo hałasu.

 

Poza wyborem napędu powinnyśmy także zwrócić uwagę na siłę ssania laktatora. Niektóre mają możliwość regulacji tej siły, dzięki czemu można ją dopasować do własnych preferencji. Są również takie, które naśladują rytm ssania dziecka, dzięki czemu piersi pracują zdecydowanie wydajniej.

 

Jeśli chodzi o budowę laktatora, to najważniejszy jest z pewnością rodzaj jego nakładki. Najlepiej, żeby była ona wykonana z silikonu, gdyż dzięki temu nie będzie podrażniać delikatnych brodawek. Może być wyposażona dodatkowo także w funkcję masowania, co pomoże rozmasować przytkane kanaliki mleczne i poprawi przepływ mleka.

 

a1Kupując laktator dobrze by było także sprawdzić z jakimi butelkami można go używać. Czy jest możliwość zamontowania bezpośrednio na butelce z odciągniętym mlekiem smoczka i od razu podania jej dziecku. Jest to z pewnością rozwiązanie ułatwiające życie.

 

Na koniec warto dodać, że nie zawsze jest konieczność posiadania laktatora na własność. W dużych miastach są wypożyczalnie tego typu sprzętów, zwłaszcza elektrycznych. Możemy więc zamiast kupować laktator po prostu go wypożyczyć lub przed podjęciem decyzji o zakupie sprawdzić kilka laktatorów i wybrać ten, który nam najbardziej odpowiada.

One comment

  • 4 kwietnia 2014 - 09:38 | Permalink

    Ja zdecydowałam się na zakup laktatora Lovi Prolactis. Zobaczymy, jak się sprawdzi :)

  • Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Powered by: Wordpress