Wychowywanie

O czym pamiętać wybierając się z maluchem na wakacje.

Planując po raz pierwszy wyjazd z maluchem wielu rodziców zastanawia się o czym musi pamiętać, żeby wakacje były udane. Przygotowaliśmy dla Was krótką ściągę, żeby być przygotowanym na każdą ewentualność.

1. Ulubiona przytulanka, smoczek, kocyk – większość dzieci ma ulubione przedmioty, bez których nie może zasnąć. Pakując się na wakacyjną wyprawę pamiętajmy o nich. Dzięki nim maluch łatwiej zniesie zmianę otoczenia, a ich zapach będzie przypominał mu rodzinny dom i poczuje się bezpieczniej.

2. Jedzenie – jeśli Twój maluch je określone mleko modyfikowane, zwłaszcza jeśli jest to mleko specjalne, sprawdź jak dużo mleka będziesz potrzebował na wyjazd. W małych miejscowościach nie zawsze można dostać każdy rodzaj mleka, więc lepiej się zaopatrzyć w odpowiednią ilość puszek przed wyjazdem. Jest to szczególnie ważne, gdy wybieracie się za granicę, bo tam mleko, którego używacie może być niedostępne.

3. Lekarstwa – jeśli dziecko regularnie zażywa jakieś leki, to warto zrobić odpowiedni zapas wystarczający na cały wyjazd. Poza tym warto mieć ze sobą leki przeciwgorączkowe, przeciwalergiczne, na biegunkę, środek dezynfekcyjny i materiały opatrunkowe. Dzięki nim w newralgicznej sytuacji nie będziesz nerwowo biegać w poszukiwaniu apteki.

4. Dokumenty – jeśli wybieracie się za granicę to konieczny będzie dowód osobisty dla dziecka lub paszport. O tym warto pomyśleć kilka miesięcy wcześniej, żeby później niepotrzebnie nie stać w długich kolejkach i nie martwić się czy dokument będzie na czas. Oprócz tego na wakacje koniecznie trzeba ze sobą wziąć książeczkę zdrowia dziecka oraz przy wyjeździe za granicę kartę ubezpieczenia (żeby ją otrzymać trzeba zgłosić się do NFZ).

5. Ubrania – pakowanie malucha to nie jest łatwa sprawa. Trzeba przewidzieć różne rodzaje pogody i wziąć poprawkę na duże możliwości brudzenia ubrań. Lepiej więc zapakować kilka kompletów ubranek więcej, żeby nie musieć robić prania na miejscu.

6. Kosmetyki, pieluchy – wyjeżdżając na wakacje trzeba wziąć kosmetyki do codziennej pielęgnacji, żeby nie ryzykować używania niesprawdzonych marek. Poza tym konieczny będzie krem z wysokim filtrem, co najmniej 30+, a dla maluszków poniżej roku nawet 50+ z filtrem mineralnym. Warto także zadbać o odpowiednią ilość sprawdzonych pieluch i kupić pieluszki do pływania.

7. Zabawki – na pewno trzeba jakieś zabrać, ale z pewnością trzeba zachować umiar. Najlepszą zabawą na wakacjach jest bowiem poznawanie nowych miejsc, hasanie na świeżym powietrzu. Weźmy więc kilka, którymi będzie się można bawić w razie niepogody, ale nie przesadzajmy z ilością.

Tak przygotowani możemy wyruszać na wyprawę. Miłych wakacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powered by: Wordpress