Zabawy

Wakacje – w co się bawić z dzieckiem w podróży?

2Podróżowanie z dzieckiem to temat, który przeraża wielu rodziców. O ile podróże kilkunastominutowe przetrwać jest łatwo, o tyle wielogodzinną podróż samochodem czy samolotem już może być trudniej. Proponujemy kilka sposobów, które pozwolą skutecznie zająć malucha i podróż stanie się zdecydowanie przyjemniejsza.

 

Przed wyjazdem na pewno warto zaopatrzyć się w różne gadżety, które pozwolą na dłużej zająć dziecko. Ich wybór zależy oczywiście od wieku dziecka. Najmniejsze dzieci z pewnością ucieszą się z nowych książeczek czy znikopisu. Można dla nich znaleźć także specjalne panele montowane do fotelika, które są wyposażone w elementy do przesuwania i układania.

 

Starsze dzieci z pewnością zajmą się zabawą w spostrzegawczość. Można zadawać dzieciom zadania, aby starały się znajdować krowy, kozy, konie, żółte domy, zielone samochody itd. Rodzaj rzeczy do znajdywania zależy wyłącznie od pomysłowości rodziców. Można także zagrać w zgadywanki np. wymień coś do jedzenia w kolorze czerwonym albo co ma cztery nogi i nie jest zwierzakiem. Tutaj również kreatywność rodziców daje niemal nieograniczone możliwości. Wszelkie tego typu zabawy rozwijają dzieci, zmuszają je do myślenia i odwracają uwagę od trudów i monotonii podróży.1

 

A gdy już się wszyscy zmęczą myśleniem, to i dla małych i dla dużych ciekawym urozmaiceniem podróży będzie słuchanie audiobooków lub piosenek dostosowanych do wieku dziecka. Takie rozwiązanie gwarantuje kierowcy nieco ciszy, a dzieciom pozwoli trochę odpocząć, być może nawet ukołysze je do snu.

 

Na koniec warto dodać, że w roli zabijaczy czasu w trakcie podróży sprawdzą się także bajki na dvd, tablety i smartfony. Nie korzystajmy z nich jednak przez całą drogę, bo jednak warto w dzieciach wyrabiać nawyk oglądania świata widzianego z okien samochodu. Dzięki temu nasze dzieci będą mogły zobaczyć krajobrazy, które często są zupełnie inne niż te widziane na co dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powered by: Wordpress