Ciąża Związek

Zanim dziecko pojawi się w Waszym domu

I wreszcie nadchodzi ten dzień, na który czekaliście razem przez dziewięć długich miesięcy.  Dzień, w którym Wasze dziecko, Wasza kruszynka, najpiękniejsze słoneczko na świecie (tak to już jest, że wszystkie mamy uważają swoje pociechy za najładniejsze, najmądrzejsze i w ogóle „naj”) – wychodzi ze szpitala i przyjeżdża do domu.
W tym miejscu wypadałoby napisać poradnik o tym, jak przygotować się do tego wydarzenia, jak przygotować dom / mieszkanie, by dziecko czuło się w nim najlepiej. Można by napisać, że tata powinien zabezpieczyć gniazdka elektryczne, niebezpieczne krawędzie stołów i innych ostrych przedmiotów, że powinno się poprzenosić rozmaite środki chemiczne używane w domu – w miejsca niedostępne dla dzieci.
Warto by było też napisać o jakimś małym remoncie typu malowanie, tapetowanie, wymiana okien, podłóg, zakup mebli dla dziecka, urządzenie pokoiku dziecięcego i jeszcze bardzo wielu innych rzeczach. Oczywiście to wszystko jest bardzo ważne. Niektórzy za punkt honoru
stawiają sobie nawet urządzenie własnego mieszkania tak, by było ekstremalnie bezpieczne i sterylnie czyste. Dla dobra dziecka.

 

Tymczasem najważniejsze jest zupełnie coś innego. Bez cienia przesady można powiedzieć, że najważniejszym elementem tej układanki, czymś, dzięki czemu Wasze dziecko będzie rosło jak na drożdżach, piękniało w oczach i będzie naprawdę szczęśliwe jest… miłość. Po pierwsze miłość taty do mamy sprawia, że dziecko czuje się bezpiecznie. Bezpiecznie, a więc nie odczuwa niepotrzebnego stresu, a co za tym idzie – również mniej choruje. Nie jest bowiem tajemnicą, że to psychika wpływa na ciało.
Miłość taty dodaje mamie sił (nawet po wielu nieprzespanych nocach). Szczęśliwa mama to szczęśliwe i radosne dziecko. Wiem, że pomyślicie, że to jakieś banały i  pseudofilozofowanie. Być może z zewnątrz tak to wygląda. Ale wszystko to zostało sprawdzone i przetestowane. Autor niniejszego tekstu może każde słowo potwierdzić własnym przykładem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powered by: Wordpress